Aktualności

3 days ago

Stowarzyszenie Port Mechelinki

Rozpoczęliśmy współpracę ze Szkołą Morską w Gdyni!!!
W ubiegłą sobotę klasa żeglarska 3a ze Szkoły Podstawowej w Mostach wzięła udział w zajęciach organizowanych przez Szkołę Morską w Gdyni, która objęła Patronatem właśnie tą klasę. Jest to niezwykle wyróżnienie dla nas!! Zajęcia poprowadził kpt. mar. rez. Mirosław Orzeszek, który poruszył takie zagadnienia jak : elementy szkolenia ratownictwa morskiego, pierwsza pomoc przedmedyczna a także bezpieczeństwo na wodzie. Dzieci miały okazje zwiedzić Szkołę, poznać specyfikę pracy zawodowych marynarzy, lecz największą niespodzianką okazały się ćwiczenia na ratowniczej łodzi zrzutowej, gdzie odbyła się symulacja sztormu i pożaru statku oraz akcja ewakuacyjna. To było niesamowite przeżycie zarówno dla dzieci jak i rodziców, którzy czynnie uczestniczyli w tym przedsięwzięciu. Kolejne ćwiczenia już niebawem ! 🙂
... See MoreSee Less

1 week ago

Stowarzyszenie Port Mechelinki

Film z 8 już edycji Darmowego Programu Żeglarskiego w Gminie KOSAKOWO.
Program od początku realizowany jest z przez nasze stowarzyszenie a w tym roku pobił rekordy popularności. Były z nami dzieci z : Mechelinek , Mostów ,Rewy , Pierwoszyna , Dębogórza , Kosakowa.
Dziękujemy za zaufanie i do zobaczenia za rok!
Kosakowo Mechelinki Powiat Pucki DS DevelopmentDarmowy program żeglarski w Gminie Kosakowo realizowany przez Stowarzyszenie Port Mechelinki
... See MoreSee Less

3 weeks ago

Stowarzyszenie Port Mechelinki

Sobota wcale nie musi być nudna 🙂 my już od rana trenujemy 🙂 ... See MoreSee Less

4 weeks ago

Stowarzyszenie Port Mechelinki

2x Podium Pucharu Polski Optimist 1x Podium Pucharu Polski Katamaranów 1 x Podium Pucharu Kaszub + Brąz Mistrzostwa Polski to wszystko zdobyte w jeden weekend!!!
W ubiegły weekend nasz Trener Bartosz Bartnicki zdobył Brąz na Mistrzostwach Polski w match racingu. Zawodnicy startujący w ostatnich regatach z cyklu Pucharu Kaszub w Złotej Górze zajęli bardzo wysokie miejsca: 2 miejsce Hanna Duda ( Puchar Polski Optimist ) kategoria dziewcząt. 2 miejsce Wiktor Pawelczyk ( (Puchar Polski Optimist ) kategoria chłopców, 2 miejsce Igor Saj grupa „0”, 2 miejsce w chłopcach- Szymon Mocarski grupa uks, 7 miejsce Maksymilian Stańko grupa UKS-wszyscy Puchar Kaszub.
Kolejny duży sukces należy do sekcji katamaran , która obchodzi dopiero 1 rok działalności. Pawel Pepliński i Natan Hetmańczyk zajmują 3 miejsce podczas Pucharu Polski Katamaranów.
Cały rok bardzo ciężko pracowaliśmy na te sukcesy dziękujemy trenerom a przede wszystkim zawodnikom za konsekwencje i zaangażowanie.
Gmina Kosakowo Yacht & Fun Mechelinki Zatoka Pucka Żeglarski Puchar Kaszub "ŻPK"
... See MoreSee Less

1 month ago

Stowarzyszenie Port Mechelinki

Nasi walczą !Ostatnie regaty z cyklu Pucharu Kaszub. Pierwszy dzień pomimo baaardzo ciężkich warunków okazał się dla nas pomyślny 😉

Igor Saj 3 miejsce w grupie 0
Szymon Mocarski 2 miejsce w grupie UKS
Max Stańko 5 miejsce UKS
Wiktor Pawelczyk 4 miejsce w grupie B
Hania Duda 7 w grupie B

Reszta grupy również żeglowała na 100% swoich możliwości i byli mega dzielni !!
Trzymajcie jutro kciuki bo tu jest naprawdę ciężka walka !

Pozdrawiamy
... See MoreSee Less