Aktualności

2 days ago

Stowarzyszenie Port Mechelinki

Jestesmy z tego bardzo DUMNI !KOLEJNA KLASA ŻEGLARSKA!!
W naszej szkole, dzięki współpracy ze Stowarzyszenie Port Mechelinki od września powstała kolejna klasa usportowiona o profilu żeglarskim. Jest to już druga klasa o takim charakterze. Dzieci w swoim tygodniowym planie zajęć mają dodatkowe lekcje wf, treningi żeglarskie a od przyszłego roku również basen. Program realizowany będzie w klasie l b oraz lll a , i obejmuje treści takie jak: Zasady bezpiecznego przebywania nad wodą, elementy ratownictwa i Meteorologii, zasady zdrowego odżywiania, popularyzowanie wiedzy przyrodniczej teoria żeglowania, przepisy regatowe prace bosmańskie a przede wszystkim naukę żeglowania na łódkach klasy optimist. Już teraz uczniowie klasy III a z sukcesami reprezentują naszą szkołę na licznych regatach.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia poczynań naszych zdolnych wilków morskich 🙂
... See MoreSee Less

5 days ago

Stowarzyszenie Port Mechelinki

Historyczny start w Mistrzostwach Katamaranow za nami.
2 seniorow i 8 juniorow to jak na 12miesiecy dzialania tej sekcji super wynik!!!Mistrzostwa Polski Katamaranów ( OPEN ) Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików.
Jesteśmy już w Pieczyskach na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w klasie Optimist ale nie opowiedzieliśmy co działo się w zeszłym tygodniu.
Historyczny start w mistrzostwach POLSKI katamaranów w kategorii OPEN zaliczyli podopieczni trenera Kuby , który również wystartował w super szybkiej i zaawansowanej klasie „ A-CAT „.
Najlepiej z naszych zaprezentowała się załoga @Pawel Pepliński/ Natan Hetmanczyk (12 miejsce ) . Był to również nasz debiut w klasie „ F 18 „ Jakub Stachowski/ Maks Kierzkowski. Chłopaki na tej maszynie spędzili tylko kilka treningów. Jacht tego typu to nie rurki z kremem wiec tym bardziej doświadczenie w takiej imprezie to cos co zaprocentuje podwójnie w przyszłości.
Bardzo cenne doświadczenie, dużo wniosków i nauki.
Nasza reprezentacja liczyła: 2 seniorów ( trener Kuba oraz Sewo Krajewski) 8 juniorów.
zdjecia: UKS NAVIGO /FOTOSURF Rafal Czeputkowski

Gmina Kosakowo Mechelinki Berner Polska
... See MoreSee Less

Załoga Przemysława Tarnackiego z Bartkiem w składzie wygrywa najbardziej prestiżowe regaty w Polsce. W finale pokonali Szwajcarów 2:1Finals: Tarnacki wins over Monnin 2:1 and the whole Sopot Match Race 2018 Regatta for the 4th time and second in a row. ... See MoreSee Less

Mamy człowieka( Bartosz Bartnicki) w finale Pucharu Świata w Żeglarstwie!
Panowie ćwierćfinał wygrywają 3:0. W półfinale trafiają na 2 krotnego mistrza świata juniorów Włocha Etori Botticini. Wygrywają 3:1 i jutro można kibicować w finale.Zapraszamy około godziny 11:30 na finały w Sopocie.
Film z dnia wczorajszego youtu.be/42FnggbAJTcDay 2. Round Robin and part of the Quarter Finals.
... See MoreSee Less

Członek naszego stowarzyszenia ( Bartosz Bartnicki ) startuje w jednych z najbardziej prestiżowych regat w tej części Europy czyli Sopot Match Race. W załodze Przemysława Tarnackiego. Panowie doszli doćwierćfinału w którym prowadzą 2:0. Kibicujcie jutro z molo w Sopocie.
Tak wyglądał 1 dzień rywalizacji.
Nasze sprawy w Gminie Kosakowo MechelinkiSOPOT MATCH RACE 2018 DAY 1
... See MoreSee Less